3D tiskárna QIDI Max 4 pro vysoké teploty s podporou více materiálů
Často kupováno společně
Max 4 je postaven na celokovovém rámu CoreXY s krokovými motory s uzavřenou regulační smyčkou FOC, lineárními vodicími kolejnicemi a dvojitou osou Z se stoupáním 2 mm a je navržen pro rozměrovou přesnost a stabilitu při dlouhém tisku. Aktivní ohřev komory třetí generace zajišťuje cirkulaci vzduchu až do 65 °C, zatímco vyhřívaná silikonová podložka po celé ploše dosahuje 120 °C — tato kombinace je nutná pro tisk velkých dílů z ABS a nylonu bez zvedání okrajů. Extruder s přímým pohonem používá kalené ocelové dvojité převody a bimetalovou trysku a podporuje průtok 40 mm³/s pro vysokorychlostní tisk abrazivních filamentů.
Zařízení je dodáváno s 5palcovou dotykovou obrazovkou, automatickým vyrovnáním bez použití rukou pomocí snímače zatížení integrovaného do hotendu, AI kamerou s rozlišením 1080p pro detekci špaget, připojením Wi‑Fi/Ethernet/USB a třístupňovým vzduchovým filtrem (předfiltr G3 + HEPA H12 + aktivní uhlí z kokosových skořápek). Je kompatibilní s multimateriálovým systémem QIDI Box, který podporuje až 4 propojené jednotky pro tisk v 16 barvách.
QIDI MAX4
● Využití potenciálu vysokých teplot
● Zvládnutí více materiálů
● Průmyslově přesné výsledky
Aktivní ohřev komory třetí generace
Co dokáže QIDI Max4?
390*390*340 mm: prolomte rozměrový limit a používejte jej ve všech scénářích
Inovace QIDI Max4, které jsou první svého druhu v oboru

Všechny filamenty vstupují do éry ohřevu komory

Tisk vstupuje do éry průmyslové přesnosti

Vyhřívaná podložka vstupuje do éry průmyslové regulace teploty
Všechny filamenty vstupují do éry ohřevu komory
Jak překonáváme limity: bez ucpávání i ve vyhřívané komoře; omezení ucpávání o 90 %: efektivní vzduchem chlazený extruder s přímým ofukem a filament.

Systém aktivní regulace chladicího vzduchu
Lepší regulace teploty: v kombinaci s aktivním ohřevem komory zajišťuje, aby se velkoformátové PLA na okrajích nekroutilo.

Studený vzduch proudí na extruder

Omezte ucpávání o 90 %

Aktivní ohřev komory třetí generace dosahuje až 65 ºC
Ohřev komory na 65 ºC: Konstrukce cirkulace vzduchu zajišťuje ideální podmínky pro tisk různými filamenty.
Ohřev komory a zapnutý chladič Polar
Zajistěte, aby se velkoformátové PLA na okrajích nekroutilo. Dokonalá kvalita povrchu: tisk vstupuje do éry průmyslové přesnosti.




Bez kymácení, bez zvlnění
Tajemství dokonale rovných vrstev. Díky nejkratšímu zdvihu osy Z ve své třídě a šroubu osy Z s roztečí 2 mm dosahuje dosud nevídané přesnosti. Nová matice proti vůli udržuje každou vrstvu dokonale zarovnanou.

Výkonný krokový motor FOC s uzavřenou regulační smyčkou
Stabilnější, přesnější a tišší. Výkon motoru byl zvýšen o 65 %, rychlost tisku vzrostla na 800 mm/s a zrychlení se zvýšilo na 30 000 mm/s².

Ultra hladké detaily vrstev

Odemkněte dokonalý tisk s PPS-CF
Navrženo pro náročné vysokovýkonné použití
Vyhřívaná podložka vstupuje do éry průmyslové regulace teploty
Vyhřívaný každý centimetr — poprvé. Vyhřívaná podložka o rozměrech 390×390 mm má celoplošnou silikonovou vrstvu s hustě rozmístěnými topnými vodiči a izolační bavlnou, která zajišťuje rovnoměrný ohřev, silnou přilnavost první vrstvy a stabilní teplotu — ideální pro velké výtisky bez deformací.

QIDI Max4: Ultra rovnoměrné

Jiné značky: Nerovnoměrné

Efektivní průmyslový výkon, odemkněte velké rozměry

Objem tisku 390×390×340 mm
Nechte svou představivost překonat omezení objemu

Průtok: 40 mm³/s. Keramické hrdlo a nový modul odvodu tepla snižují riziko ucpání. Bimetalová tryska z kalené oceli zvyšuje odolnost.

Nový vlastní řemen 1.5GT
Vysokorychlostní přesnost. Nový vlastní řemen 1.5GT s vyšší hustotou zubů zajišťuje plynulejší a přesnější pohyb. Minimalizuje artefakty způsobené frekvencí vibrací (VFA) pro lepší kvalitu tisku.
Obrovský upgrade stability a přesnosti

Upgrade na lineární vodicí lištu
Udržuje plynulý výkon a přesnost i při dlouhodobém používání.

Celokovový rám CoreXY
Celá pohybová konstrukce využívá celokovový rám a ložiska, které zajišťují charakteristickou stabilní a spolehlivou výrobní kvalitu QIDI.
Povrch s plynulostí na úrovni vlajkové lodi
Inteligentní řízení rezonancí a řemeny 1.5GT společně odstraňují zvlněné linie, které jiné tiskárny nedokážou eliminovat.



Tryska funguje jako senzor a zajišťuje skutečně nulovou odchylku.
Senzor nivelace nové generace. Bez posunu sondy, bez odhadování, jen přesný kontakt v reálném čase. Není ovlivněn povrchem podložky ani vibracemi prostředí a poskytuje bezkonkurenční přesnost první vrstvy, nulový posun a skutečně bezproblémovou nivelaci.

5palcový dotykový displej
Používejte ji jako chytrý telefon. Displej s vysokým rozlišením a dotykovým ovládáním, výkonnější procesor a nový design uživatelského rozhraní společně přinášejí inteligentní a srozumitelné ovládání.

AI kamera pro bezchybný každý výtisk
Aktivně rozpoznává běžné problémy při tisku, například špagetový efekt, a zajišťuje tak bezpečnost vaší tiskárny.

Vícebarevný tisk a tisk z více materiálů
Kompatibilní s Qidi Box. QIDI Box má vestavěný ohřev komory až na 65 °C, který šetrně změkčuje pokročilé filamenty pro plynulé a zářivé vícebarevné výtisky pokaždé.
Hlavní přednosti QIDI BOX
Váš osobní barevný partner

Skutečná svoboda 16 barev a více materiálů. Propojte až 4 jednotky QIDI Box a odemkněte nekonečné tvůrčí možnosti se 16 různými materiály.

Snadné odstranění podpor. Zvolte odlamovací nebo rozpustné podpory pro snadno čisté výtisky při každém tisku.

Sušení při 65 °C během tisku. Udržuje filamenty dokonale suché a připravené k bezchybnému tisku bez přerušení.

Automatické doplňování filamentu. Plynule přepíná cívky, zajišťuje nepřetržitý tisk a minimalizuje odpad filamentu.

Pro zdraví a bezpečnost v domácnosti. Vysoce účinně zachycuje 99,5 % prachu a částic.

Vícesenzorová regulace teploty s uzavřenou smyčkou. Průběžně monitoruje tiskárnu a zajišťuje bezpečný provoz.

Protipožární komora. Konstrukce komory využívá mnoho nehořlavých materiálů, které zajišťují ochranu před požárem.
Vylepšený uživatelský komfort
QIDI Max4 prošla na základě zpětné vazby uživatelů konstrukčními úpravami, které nabízejí pohodlnější používání

Průhledné tvrzené sklo usnadňuje pozorování.

Hladká základna se snadno čistí.

Spodní madlo usnadňuje přenášení.
Technické specifikace QIDI Max4
Rozměry tisku (Š*H*V): 390*390*340 mm
Rozměry tiskárny: 558*578*612 mm
Rozměry balení: 700*710*750 mm
Hrubá hmotnost: Max4: 49,5 kg; Max4 Combo: 56 kg
Čistá hmotnost: Max4: 40 kg; Max4 Combo: 46,5 kg
Teplota tiskové hlavy: ≤ 370 °C
Dodávaný typ tiskové podložky: Oboustranná texturovaná PEI podložka
Teplota vyhřívané podložky: ≤ 120 °C
Maximální rychlost tiskové hlavy: 800 mm/s
Zrychlení: ≤30000 mm/s²
Konstrukce XY: CoreXY, řemen 1.5GT široký 10 mm; krokový motor s uzavřenou regulační smyčkou FOC
Osy X/Y: X: Lineární vodicí kolejnice s vysokou tvrdostí; Y: lineární ocelové hřídele o průměru 12 mm
Osa Z: 2 nezávislé motory s trapézovými šrouby se stoupáním 2 mm; 4 lineární ocelové hřídele o průměru 12 mm
Tisková platforma: Hliníková deska se silikonovou vyhřívanou podložkou
Tryska: Bimetalová tryska
Průměr trysky: 0,4 mm (volitelně 0,2/0,6/0,8 mm)
Převody extruderu: Přímý extruder; dvojité převody z kalené oceli
Podporované filamenty: PLA, ABS, ASA, PETG, TPU, PA, PC, polymer vyztužený uhlíkovými/skleněnými vlákny atd.
Průměr filamentu: 1,75 mm
Vícebarevný tisk: Kompatibilní s QIDI Box (vícebarevný tisk)
Vzduchový filtr: Ano (3v1 vzduchový filtr: předfiltr G3 + HEPA H12 + aktivní uhlí z kokosových skořápek)
Teplota komory (PTC ohřívač): Nezávislý ohřev komory 3. generace až na 65 °C
Automatické vyrovnání: Automatické vyrovnání bez použití rukou (senzor zatížení integrovaný v hotendu)
Detekce filamentu: Senzor dojití filamentu (umístěný nad extruderem); detekce zamotání (vyžaduje QIDI BOX)
Detekce pomocí AI kamery: Ano
Pomocný chladicí ventilátor tisku: 4pinový PWM ventilátor se zpětnou vazbou otáček
Chladicí ventilátor hotendu: 4pinový PWM ventilátor se zpětnou vazbou otáček
Ventilátor chlazení modelu: 4pinový PWM ventilátor se zpětnou vazbou otáček
Chladič extruderu: Ano (vyžaduje Polar Cooler)
Stavová RGB LED: Ano
Obnovení po výpadku napájení: Ano
Input Shaping: Ano
Napětí: 110 V / 220–240 V AC, 50/60 Hz (modely pro konkrétní regiony jsou k dispozici)
Jmenovitý výkon: 150 W + 500 W (vyhřívání komory) + 700 W (vyhřívaná podložka)
Kamera: kamera (až 1080P), podpora časosběru
Úložiště: 32GB eMMC a flash disk USB 2.0
Konektivita: Wi-Fi 2,4 GHz/5 GHz, Ethernet, USB
Obrazovka: 5palcová dotyková obrazovka s rozlišením 800*480
Slicer: QIDI Studio a další software třetích stran, například Orca, PrusaSlicer atd.
Formáty souborů pro slicování: STL, OBJ, 3MF,STEP,STP,atd.
Proč si vybrat QIDI Q2
Jako vaše první 3D tiskárna pro začátečníky?
Navržena pro všechny členy rodiny.
Od laboratoře až po obývací pokoj
Můžete ji používat kdekoli
Pro kutily, rodiny, designéry i pro vás!
Technické specifikace
Výkon tisku
| Objem tisku (Š×H×V) | 390 × 390 × 340 mm (51,7 litru) |
|---|---|
| Maximální rychlost tiskové hlavy | 800 mm/s |
| Maximální zrychlení | 30 000 mm/s² (30 m/s²) |
| Maximální průtok | 40 mm³/s |
| Rozlišení vrstvy | 0,05–0,3 mm (výchozí tryska 0,4 mm) |
| Průměr trysky | Standardně 0,4 mm; volitelně 0,2 / 0,6 / 0,8 mm |
| Přesnost polohování | XY: 0,01 mm; Z: 0,00125 mm |
Teplotní systém
| Maximální teplota trysky | 370 °C (celokovový hotend, keramické hrdlo) |
|---|---|
| Maximální teplota vyhřívané podložky | 120 °C (celoplošný silikonový ohřívač, 390×390 mm) |
| Vyhřívání komory | Aktivní PTC 3. generace, až 65 °C s cirkulací vzduchu |
| Tisková podložka | Texturovaná PEI oboustranně na hliníkovém podkladu |
| Chlazení extruderu | Aktivní systém řízení vzduchu Polar Cooler (snižuje ucpávání o 90 %) |
Pohyb a rám
| Konstrukce | CoreXY, celokovový rám |
|---|---|
| Motory | Krokový motor FOC s uzavřenou smyčkou (o 65 % vyšší točivý moment oproti otevřené smyčce) |
| Osa X | Lineární vodicí lišta s vysokou tvrdostí |
| Osa Y | Lineární ocelové hřídele 12 mm |
| Osa Z | Dva nezávislé šroubové motory se stoupáním 2 mm + 4× lineární hřídel 12 mm; matice proti vůli |
| Řemeny | Vlastní řemen 1.5GT, šířka 10 mm (vysoká hustota zubů, nízké VFA) |
| Input Shaping | Ano (inteligentní řízení rezonance) |
Extruze a materiály
| Typ extruderu | Přímý pohon, dvojitá ozubená kola z kalené oceli |
|---|---|
| Materiál trysky | Bimetalová kalená ocel (odolná proti abrazi) |
| Průměr filamentu | 1,75 mm |
| Podporované filamenty | PLA, ABS, ASA, PETG, TPU, PA (nylon), PC, PPS-CF, polymery vyztužené uhlíkovými a skleněnými vlákny |
| Vícebarevný / více materiálů | Kompatibilní s QIDI Box (řetězec až 4 boxů = 16 materiálů/barev) |
| Detekce filamentu | Senzor dojití filamentu (umístěný na extruderu); detekce zamotání (vyžaduje QIDI Box) |
Konektivita a software
| Displej | Kapacitní dotyková obrazovka s úhlopříčkou 5 palců a rozlišením 800×480 |
|---|---|
| Konektivita | Wi-Fi 2,4 GHz / 5 GHz, Ethernet, USB 2.0 |
| Úložiště | 32 GB eMMC + USB flash disk |
| Software sliceru | QIDI Studio; kompatibilní také s OrcaSlicer a PrusaSlicer |
| Formáty souborů | STL, OBJ, 3MF, STEP, STP |
| Kamera | AI kamera s rozlišením 1080p, detekcí „špaget“ + časosběr |
Fyzické a elektrické parametry
| Rozměry tiskárny (Š×H×V) | 558 × 578 × 612 mm |
|---|---|
| Rozměry balení | 700 × 710 × 750 mm |
| Čistá hmotnost | 40 kg (Max4); 46,5 kg (Max4 Combo) |
| Hmotnost balení | 49,5 kg (Max4); 56 kg (Max4 Combo) |
| Napětí | 110 V / 220–240 V AC, 50/60 Hz (podle regionu) |
| Jmenovitý výkon | 150 W (systém) + 500 W (komora) + 700 W (podložka) |
| Filtrace vzduchu | 3 v 1: předfiltr G3 + HEPA H12 + aktivní uhlí z kokosových skořápek (zachytí 99,5 % částic) |
| Bezpečnost | Komora zpomalující hoření, vícesenzorová regulace teploty s uzavřenou smyčkou, obnova po výpadku napájení |
Výhody a nevýhody
Výhody
- Objem tisku nejlepší ve své třídě — 390×390×340 mm (51,7 l) představuje 2,3× větší tiskový prostor než Bambu Lab X1C (256³ = 16,8 l) za podobnou cenu.
- Skutečné možnosti tisku při vysokých teplotách — tryska s teplotou 370 °C + komora s teplotou 65 °C + podložka s teplotou 120 °C zvládnou PPS-CF, PC a nylon, které většina tiskáren pod 1 500 USD nedokáže.
- Aktivní vyhřívání komory — PTC třetí generace s cirkulací vzduchu eliminuje deformace velkých dílů z ABS/ASA; v této cenové kategorii jde o vzácnou funkci.
- Průmyslový pohybový systém — CoreXY + motory s uzavřenou regulační smyčkou FOC + lineární kolejnice + osa Z se stoupáním 2 mm zajišťují přesnost XY 0,01 mm a stabilní dlouhé tisky.
- Vysokorychlostní tisk — 800 mm/s / 30 000 mm/s² s průtokem 40 mm³/s; skutečnou propustností se blíží rychlosti 500 mm/s modelu Bambu X1C.
- Přímý náhon s kalenou ocelí — tiskne abrazivní filamenty s uhlíkovými a skleněnými vlákny bez rychlého opotřebení trysky.
- Automatické vyrovnání bez použití rukou — tenzometrický senzor v hotendu zajišťuje skutečnou kalibraci první vrstvy s nulovým offsetem; není potřeba sonda BLTouch.
- AI kamera + vzduchový filtr — detekce „špaget“ v rozlišení 1080p a filtrace H12 HEPA umožňují použití doma i v kanceláři.
- Rozšiřitelný tisk z více materiálů — QIDI Box podporuje až 16 barev/materiálů se 4 propojenými jednotkami; zahrnuje sušení filamentu při 65 °C.
- Kompatibilita s otevřenými slicery — funguje s QIDI Studio, OrcaSlicer a PrusaSlicer; není omezen na proprietární software.
Nevýhody
- Velké rozměry a hmotnost — 558×578×612 mm a čistá hmotnost 40 kg; vyžaduje pevný stůl a obtížně se přemisťuje.
- Bez nativního vícebarevného tisku bez příslušenství — standardně je k dispozici jedna tryska; pro tisk z více materiálů je nutný QIDI Box (prodává se samostatně).
- Degradace silikonové ponožky při teplotě nad 350 °C — uživatelé hlásí, že se ponožka trysky po dlouhých tiscích při teplotě nad 350 °C rozpadá; doporučují se náhradní ponožky.
- Uživatelské rozhraní zaostává za Bambu — QIDI Studio a uživatelské rozhraní dotykové obrazovky jsou funkční, ale méně propracované než Bambu Studio; jako alternativy existují komunitní konfigurace Klipperu.
- Vrácení zboží může být obtížné — podle několika zpráv na Redditu je podpora QIDI nápomocná při opravách a dodávání náhradních dílů, ale zdráhá se vyřizovat úplné vrácení zboží.
- Citlivost nylonu PA6 na vlhkost — i při sušení v komoře může PA6 vykazovat drsnější povrch; doporučuje se PA12 nebo skladování v suchém boxu.
- Struktura povrchu při vrstvě 0,2 mm — někteří recenzenti zaznamenávají při vrstvách 0,2 mm viditelné schodování; tenčí vrstvy (0,12–0,16 mm) poskytují hladší výsledky.
- Ne zcela otevřený zdrojový kód — na rozdíl od Prusy není firmware plně otevřený; úpravy vyžadují komunitní konfigurace Klipperu.
- Spotřeba energie během zahřívání — kombinovaný špičkový příkon 1 350 W (komora + podložka + systém) může vypínat slabší domácí elektrické okruhy.
- Přilnavost první vrstvy PLA k podložce PEI — texturovaný plát PEI může uvolnit velké díly z PLA během tisku při teplotách komory nad 50 °C; u PLA teplotu komory snižte.
Obsah balení
| Položka | Množství |
|---|---|
| 3D tiskárna QIDI Max 4 (plně sestavená) | 1 |
| Oboustranná texturovaná tisková podložka PEI | 1 |
| Bimetalová tryska z kalené oceli 0,4 mm (nainstalovaná) | 1 |
| Sada náhradních trysek (0,2 / 0,6 / 0,8 mm) | 1 sada |
| Vzorkové vlákno (PLA, 1,75 mm) | 1 cívka |
| Napájecí kabel (podle regionu) | 1 |
| USB flash disk (s předinstalovanými testovacími soubory a slicerem) | 1 |
| Sada nářadí (klíče, štípací kleště, imbusové klíče) | 1 sada |
| 3v1 kazeta vzduchového filtru (nainstalovaná) | 1 |
| Stručný návod k použití a záruční karta | 1 |
Pořiďte si QIDI Max 4 — 1 149,99 $
Doprava zdarma do sousedních států USA. Záruka 1 rok. Odesíláme do 1–3 pracovních dnů.
Koupit nyní na QIDI TechČasto kladené otázky
QIDI Max 4 vs. Bambu Lab X1 Carbon, nejlepší uzavřená 3D tiskárna pro ABS, 3D tiskárna s vyhřívanou komorou do 1 500 USD
Specifikace QIDI Max 4, nejlepší 3D tiskárna pro nylon s uhlíkovými vlákny, velkoobjemová 3D tiskárna CoreXY 2026
QIDI Max 4, QIDI Max4, velkoformátová 3D tiskárna, vysokoteplotní 3D tiskárna, 3D tiskárna s vyhřívanou komorou, 3D tiskárna CoreXY, nejlepší 3D tiskárna pro ABS, 3D tiskárna pro nylon, 3D tiskárna pro více materiálů, 3D tiskárna do 1 500 USD