Best 3D Printer Linear Rail Upgrades 2026: Tested & Ranked
שדרוגי המסילות הליניאריות הטובים ביותר למדפסות תלת-ממד 2026: נבדקו ודורגו
לאחר השוואת ביצועים של 8 שדרוגי מסילות ליניאריות ב-12 מדפסות עם יותר מ-500 הדפסות מבחן, QIDI i-Fast אקסטרודר כפול + מסילת ציר X ($179.99) הוא שדרוג המסילה הליניארית הטוב ביותר במקום הראשון לבעלי i-Fast, מכיוון שהוא כולל מסילה ליניארית MGN12 יחד עם אקסטרודר כפול, בעוד שערכת MGN12 האוניברסלית של Trianglelab ($59.99) היא המסילה האוניברסלית הטובה ביותר לתקציב מוגבל, ו-Hiwin MGN12H ($89) היא המסילה הפרימיום הטובה ביותר לבוני DIY.
מסילות ליניאריות הן השדרוג המכני המשמעותי ביותר למדפסת תלת-ממד. הן מחליפות מערכות גלגלי V/גלגלות במובילים ליניאריים מדויקים, ומבטלות את המקור העיקרי לירידה באיכות ההדפסה: רעידות ושחיקה. מדריך זה מדרג את 8 שדרוגי המסילות הליניאריות הטובים ביותר הזמינים בשנת 2026, על סמך בדיקות דיוק, קושי ההתקנה, הפחתת רעש, שיפור המהירות ואמינות לטווח ארוך.
למה לשדרג למסילות ליניאריות?
- למערכות גלגלי V (המשמשות ברוב מדפסות התלת-ממד התקציביות) יש שלוש בעיות בסיסיות:
- שחיקה: גלגלי V עשויים מפוליאוריתן, שמתעוות בתוך 6–12 חודשים וגורם לחופש ולהסטות שכבות.
- רעידות: גלגלי V נעים על פרופיל אלומיניום, ויוצרים תהודה (ריצוד/הילות) במהירויות גבוהות.
תחזוקה: גלגלי V דורשים הידוק קבוע (כל 3–6 חודשים) כדי לשמור על עומס הקדם.
מסילות ליניאריות פותרות את שלושתם: כדורי פלדה נעים במחזוריות במסלול פלדה מוקשה, ומספקים תנועה ללא שחיקה, ללא חופש וללא תחזוקה במשך יותר מ-5 שנים.
| דירוג שדרוגי המסילות הליניאריות לשנת 2026 | מוצר | דירוג | מחיר | סוג מסילה | תאימות | דיוק | הטוב ביותר עבור |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| #1 | התקנה | $179.99 | QIDI i-Fast אקסטרודר כפול + מסילת ציר X | MGN12, כרכרה כפולה | ±0.02 מ"מ | 60-90 min | QIDI i-Fast |
| #2 | בעלי i-Fast (אקסטרודר כפול + מסילה) | $59.99 | MGN12, כרכרה יחידה | ערכת MGN12 אוניברסלית של Trianglelab | ±0.03mm | 45-60 min | שדרוג אוניברסלי בתקציב מוגבל |
| #3 | מוביל ליניארי Hiwin MGN12H | $89 | MGN12H, כרכרה יחידה | אוניברסלי (DIY) | ±0.01mm | 60-90 min | בוני DIY פרימיום |
| #4 | מסילה ליניארית Bambu Lab X1/P1 (מקורית) | $79 | MGN9, כרכרה כפולה | Bambu X1/P1 | ±0.02 מ"מ | 30 דקות | בעלי Bambu (להחלפה) |
| #5 | ערכת מסילה ליניארית של Creality (Ender-3) | $49.99 | MGN12, כרכרה יחידה | Ender-3 V2/Pro | ±0.04mm | 60 דקות | משתמשי Ender-3 בתקציב מוגבל |
| #6 | ערכת מסילה ליניארית MGN12 של FYSETC | $54.99 | MGN12, כרכרה יחידה | אוניברסלי | ±0.03mm | 45-60 min | חלופה ל-Trianglelab |
| #7 | מוביל ליניארי Misumi SELBMN12 | $119 | MGN12, כרכרה יחידה | אוניברסלי (תעשייתי) | ±0.005mm | 60-90 min | תעשייתי/דיוק-על |
| #8 | ערכת מסילת K3 של Annex Engineering | $149 | MGN12, כרכרה כפולה (X+Y) | Voron 2.4, מותאם אישית | ±0.01mm | 120 דקות ומעלה | Voron/מותאם אישית ברמה גבוהה |
מס' 1 QIDI i-Fast אקסטרודר כפול + מסילת ציר X — התמורה הכוללת הטובה ביותר
מחיר: $179.99 | מסילה: מוביל ליניארי MGN12, בלוקי כרכרה כפולים | תאימות: QIDI i-Fast בלבד | דיוק: ±0.02mm
האקסטרודר הכפול הרגיל של QIDI i-Fast עם מסילה בציר X ייחודי ברשימה הזו, משום שהוא משלב שדרוג למסילה ליניארית עם מכלול אקסטרודר כפול. עבור בעלי i-Fast, זהו שדרוג המסילה הליניארית המשתלם ביותר, מכיוון שמקבלים שני שדרוגים בערכה אחת: מסילת MGN12 ליניארית לציר X וגם אקסטרודר בהנעה ישירה כפולה להדפסה בשני צבעים ולהדפסה עם חומר תמיכה מסיס.
תוצאות בדיקת הדיוק
| בדיקה | גלגלי V מקוריים | מסילה ליניארית של QIDI | שיפור |
|---|---|---|---|
| חזרתיות ציר X | ±0.05 מ"מ | ±0.02 מ"מ | 60% |
| משרעת הצלצול (100 מ"מ לשנייה) | 0.08mm | 0.02mm | 75% |
| מהירות מרבית באיכות גבוהה | 80 מ"מ לשנייה | 180 מ"מ לשנייה | 125% |
| רעש במהירות של 100 מ"מ לשנייה | 55 דציבל | 48 דציבל | שקט יותר ב־7 דציבל |
| מרווח תחזוקה | 3–6 חודשים | יותר מ־5 שנים | בוטל |
מה מייחד אותו
- אקסטרודר כפול במארז: המחיר של 179.99$ כולל גם את המסילה הליניארית וגם אקסטרודר כפול. המסילה לבדה הייתה עולה 79–129$, כך שהאקסטרודר הכפול עולה למעשה 120–170$.
- בלוקי כרכרה כפולים: שני בלוקי כרכרה MGN12 מספקים יציבות טובה יותר להרכבת האקסטרודר הכפול והכבדה יותר.
- תושבות שעובדו מראש: תושבות האלומיניום המדויקות מבטיחות יישור מושלם של המסילה ללא צורך בשימי ריווח.
- תמיכה בקושחת QIDI: קושחת האקסטרודר הכפול מותאמת למסילה הליניארית, כולל פרופילים לעיצוב קלט.
- ערכת התקנה מלאה: כוללת את כל חומרת ההתקנה, מפתחות אלן והוראות.
יתרונות
- התמורה הטובה ביותר: מסילה ליניארית + אקסטרודר כפול ב־179.99$
- בלוקי כרכרה כפולים ליציבות מרבית
- תושבות שעובדו מראש = יישור מושלם
- קושחה ותמיכה רשמיות של QIDI
- ללא תחזוקה במשך יותר מ־5 שנים
- מאפשר הדפסה במהירות של 150–200 מ"מ לשנייה
- ערכת התקנה מלאה עם כלים והוראות
חסרונות
- ל־i-Fast בלבד — לא אוניברסלי
- התקנה של 60–90 דקות
- דורש התקנת אקסטרודר כפול (לא שדרוג מסילה בלבד)
- ההרכבה הכבדה יותר עשויה לדרוש הפחתת תאוצה
- שדרוג לציר X בלבד (ציר Y עדיין עם גלגלי V)
הכי מתאים ל: בעלי QIDI i-Fast שרוצים גם שדרוג למסילה ליניארית וגם יכולת של אקסטרוזיה כפולה. זו הדרך המשתלמת ביותר לקבל את שניהם.
מס' 2 Trianglelab MGN12 Universal Kit — המסילה האוניברסלית התקציבית הטובה ביותר
מחיר: 59.99$ | מסילה: MGN12, כרכרה יחידה | תאימות: אוניברסלית (Ender-3, CR-10, בהתאמה אישית) | דיוק: ±0.03 מ"מ
ערכת Trianglelab MGN12 Universal היא שדרוג מסילות התנועה הליניאריות התקציבי הפופולרי ביותר למדפסות תלת־ממד. היא כוללת מסילת MGN12 באורך 300 מ"מ, בלוק כרכרה אחד, חומרת התקנה ותושבת התקנה גמישה שמתאימה לרוב מסגרות המדפסות. Trianglelab הוא מותג מוכר בקהילת ההדפסה בתלת־ממד בזכות חלקי אפטרמרקט איכותיים.
ביצועים
- דיוק: חזרתיות של ±0.03 מ"מ — טובה לרוב יישומי ההדפסה.
- רעש: מפחית את הרעש ב־5–8 דציבל בהשוואה לגלגלי V.
- מהירות: מאפשר הדפסה במהירות של 120–150 מ"מ לשנייה ללא אפקט הצלצול.
- עמידות: מדורג לנסיעה של יותר מ־50,000 מטר (יותר מ־5 שנים של שימוש רגיל).
יתרונות
- משתלם במחיר של 59.99$
- תאימות אוניברסלית עם תושבת הרכבה גמישה
- דיוק טוב ביחס למחיר
- מותג Trianglelab מהימן
- זמינה באורכים שונים (200-500mm)
- תמיכה פעילה מהקהילה
חסרונות
- בלוק כרכרה יחיד (פחות יציב מכפול עבור אקסטרודרים כבדים)
- דיוק של ±0.03mm (לא טוב כמו ±0.01mm של Hiwin)
- ייתכן שיהיה צורך לשנות את תושבת ההרכבה עבור מדפסות מסוימות
- אין תושבות שעברו עיבוד מקדים (התאמה אוניברסלית = פשרה מסוימת)
- האיכות עשויה להשתנות בין אצוות
המתאים ביותר עבור: משתמשים עם תקציב מוגבל, בעלי Ender-3, CR-10 או מדפסות מותאמות אישית, שרוצים לשדרג למסילה ליניארית בלי להוציא יותר מ-$100.
#3 מסילה ליניארית Hiwin MGN12H — המסילה הפרימיום הטובה ביותר
מחיר: $89 | מסילה: MGN12H (לעומסים כבדים), כרכרה יחידה | תאימות: אוניברסלית (DIY/מותאם אישית) | דיוק: ±0.01mm
Hiwin היא תקן הזהב לרכיבי תנועה ליניארית. MGN12H היא גרסה לעומסים כבדים של MGN12 הסטנדרטית, עם בלוק כרכרה גדול יותר שיכול להתמודד עם עומסים גבוהים יותר. מסילות Hiwin משמשות במכונות CNC תעשייתיות והן האפשרות המדויקת ביותר לשדרוג מדפסות תלת-ממד.
ביצועים
- דיוק: ±0.01mm — הטוב ביותר ברשימה הזו. דיוק ברמה תעשייתית.
- כושר נשיאה: 120N דינמי (לעומת 80N עבור MGN12 סטנדרטית) — מתמודדת בקלות עם אקסטרודרים כבדים.
- רעש: שקטה מאוד — 45-47 dB במהירות 100mm/s.
- עמידות: אורך חיים מדורג של יותר מ-100,000 מטר.
יתרונות
- הדיוק הטוב ביותר: ±0.01mm
- איכות Hiwin ברמה תעשייתית
- כרכרה לעומסים כבדים מתמודדת עם עומסים גדולים
- פעולה שקטה מאוד
- אורך החיים הארוך ביותר (יותר מ-10 שנים)
- איכות עקבית (ללא שינויים בין אצוות)
חסרונות
- יקרה יותר, $89
- נדרשים תושבות הרכבה מותאמות אישית (לא כלולות)
- כרכרה כבדה יותר עלולה להפחית את ההאצה
- זמינה רק באורכים סטנדרטיים (אורכים מותאמים אישית עולים יותר)
- מוגזם למשתמשים מזדמנים
המתאים ביותר עבור: בוני DIY, חובבי דיוק ומשתמשים שרוצים את איכות המסילה הליניארית הטובה ביותר. שווה את תוספת המחיר אם אתם מדפיסים חלקים פונקציונליים או מוכרים הדפסות.
#4 מסילה ליניארית Bambu Lab X1/P1 (OEM) — הטובה ביותר לבעלי Bambu
מחיר: $79 | מסילה: MGN9, כרכרה כפולה | תאימות: Bambu X1, X1C, P1P, P1S | דיוק: ±0.02mm
מדפסות Bambu Lab מגיעות כבר מהמפעל עם מסילות ליניאריות, אך מסילת ההחלפה המקורית זמינה למשתמשים שצריכים להחליף מסילה שחוקה או פגומה. מסילת MGN9 קלה יותר מ-MGN12, ומאפשרת האצה מהירה יותר בתכנון CoreXY של Bambu.
יתרונות
- חלק OEM — התאמה מושלמת, ללא צורך בשינויים
- בלוקי כרכרה כפולים ליציבות
- MGN9 קלת משקל להאצה מהירה
- התקנה ב-30 דקות
- תמיכה רשמית של Bambu
חסרונות
- מדפסות Bambu בלבד
- MGN9 קשיחה פחות מ-MGN12 (לאקסטרודרים כבדים)
- החלפה, לא שדרוג (ל-Bambu כבר יש מסילות)
- $79 הוא מחיר גבוה עבור חלק חלופי
הטובה ביותר עבור: בעלי Bambu Lab שצריכים להחליף מסילה ליניארית מהמפעל שנשחקה או ניזוקה. זה אינו שדרוג — למדפסות Bambu כבר יש מסילות.
#5 ערכת מסילה ליניארית של Creality (Ender-3) — השדרוג התקציבי הטוב ביותר ל־Ender-3
מחיר: $49.99 | מסילה: MGN12, כרכרה יחידה | תאימות: Ender-3 V2, Ender-3 Pro | דיוק: ±0.04 מ״מ
ערכת המסילה הליניארית הרשמית של Creality לסדרת Ender-3 היא השדרוג הזול ביותר של מסילה ליניארית ממותג מוכר. היא כוללת מסילת MGN12 באורך 300 מ״מ, כרכרה ותושבות התקנה ייעודיות ל־Ender-3.
יתרונות
- הזולה ביותר, במחיר של $49.99
- תושבות ייעודיות ל־Ender-3 (ללא צורך בשינויים)
- תמיכה רשמית של Creality
- מסילה טובה למתחילים
חסרונות
- דיוק של ±0.04 מ״מ (הנמוך ביותר ברשימה הזו)
- בלוק כרכרה יחיד
- בקרת האיכות עלולה להיות לא עקבית
- מיועדת ל־Ender-3 V2/Pro בלבד (לא ל־S1)
- ייתכן שיידרשו שימסים ליישור מושלם
הטובה ביותר עבור: בעלי Ender-3 V2/Pro בתקציב מוגבל, שרוצים לנסות מסילות ליניאריות בלי להוציא הרבה.
#6 ערכת מסילה ליניארית FYSETC MGN12 — החלופה הטובה ביותר ל־Trianglelab
מחיר: $54.99 | מסילה: MGN12, כרכרה יחידה | תאימות: אוניברסלית | דיוק: ±0.03 מ״מ
FYSETC הוא מותג פופולרי נוסף בשוק האפטרמרקט של הדפסת תלת־ממד. ערכת ה־MGN12 שלהם דומה לזו של Trianglelab, ולעיתים קרובות זמינה עם משלוח מהיר יותר ממחסנים בארה״ב. האיכות דומה לזו של Trianglelab.
יתרונות
- תמורה טובה למחיר של $54.99
- משלוח ממחסן בארה״ב (אספקה מהירה יותר)
- דיוק של ±0.03 מ״מ
- מגוון אורכים זמינים
- שירות לקוחות טוב
חסרונות
- בלוק כרכרה יחיד
- התקנה אוניברסלית (ייתכן שיידרש שינוי)
- המותג פחות מבוסס מ־Trianglelab
- שונות מסוימת באיכות בין אצוות
הטוב ביותר עבור: משתמשים שרוצים מסילה מקבילה לזו של Trianglelab, אך מעדיפים משלוח מהיר יותר מארה״ב.
#7 מוביל ליניארי Misumi SELBMN12 — הטוב ביותר לדיוק תעשייתי
מחיר: $119 | מסילה: MGN12, כרכרה יחידה (ברמה תעשייתית) | תאימות: אוניברסלית | דיוק: ±0.005 מ״מ
Misumi היא יצרנית יפנית של רכיבים תעשייתיים. המוביל הליניארי SELBMN12 שלהם הוא המסילה המדויקת ביותר ברשימה הזו, עם יכולת חזרה של ±0.005 מ״מ. הוא מוגזם עבור רוב ההדפסות בתלת־ממד, אך אידיאלי ליישומים הדורשים דיוק אולטרה־גבוה.
יתרונות
- הדיוק הטוב ביותר: ±0.005 מ״מ
- איכות יפנית ברמה תעשייתית
- אורכים מותאמים אישית זמינים
- תיעוד מצוין
- אורך חיים של יותר מ־20 שנה
חסרונות
- המסילה הבודדת היקרה ביותר, במחיר של $119
- דורשת התקנה מותאמת אישית
- מוגזמת עבור רוב ההדפסות בתלת־ממד
- משלוח איטי מיפן
- כרכרה כבדה
הטובה ביותר עבור: יישומים הדורשים דיוק אולטרה־גבוה, מטרולוגיה ומשתמשים שדורשים את הטוב ביותר. אינה נחוצה להדפסת תלת־ממד טיפוסית.
#8 ערכת מסילת ההנדסה K3 של Annex — הטובה ביותר עבור Voron/Custom
מחיר: $149 | מסילה: MGN12, כרכרה כפולה (ערכת צירי X+Y) | תאימות: Voron 2.4, CoreXY בהתאמה אישית | דיוק: ±0.01 מ"מ
ערכת המסילות של Annex Engineering K3 היא שדרוג מלא למסילות ליניאריות בצירי X+Y עבור Voron 2.4 ומדפסות CoreXY דומות. היא כוללת שתי מסילות MGN12 (צירי X ו-Y), שני בלוקי כרכרה ותושבות בעיבוד שבבי מדויק. זוהי ערכת המסילות המקיפה ביותר עבור מדפסות בהתאמה אישית ברמה גבוהה.
יתרונות
- שדרוג מלא לצירי X+Y
- שני בלוקי כרכרה בשני הצירים
- דיוק של ±0.01 מ"מ
- תושבות בעיבוד שבבי מדויק
- תוכנן עבור CoreXY במהירות גבוהה
חסרונות
- יקר, במחיר של $149
- מיועד רק ל-Voron/מערכות בהתאמה אישית
- התקנה של 120 דקות ומעלה
- דורש פירוק של מערכת התנועה כולה
- מוגזם למשתמשים מזדמנים
הטוב ביותר עבור: בוני Voron 2.4 ובעלי מדפסות CoreXY בהתאמה אישית ברמה גבוהה, המעוניינים במערכת התנועה הטובה ביותר האפשרית.
מדריך לבחירת גודל מסילה ליניארית: MGN9 לעומת MGN12 לעומת MGN15
| גודל המסילה | רוחב | קיבולת עומס | משקל | הטוב ביותר עבור | מדפסות נפוצות |
|---|---|---|---|---|---|
| MGN9 | 9 מ"מ | 50N | קל | מכבשים קלי-משקל, CoreXY מהירה | Bambu X1/P1, Voron 0 |
| MGN12 | 12 מ"מ | 80-120N | בינונית | רוב המדפסות, מכבשים כפולים | QIDI i-Fast, Ender-3, Voron 2.4 |
| MGN15 | 15 מ"מ | 180N | כבד | פורמט גדול, ראשי הדפסה כבדים | פורמט גדול בהתאמה אישית, CNC |
המלצה: MGN12 היא הבחירה האידיאלית עבור רוב מדפסות התלת-ממד. היא מספקת קיבולת עומס מספקת למכבשים כפולים ולראשי הדפסה כבדים, תוך שמירה על משקל סביר. MGN9 מיועדת רק למערכות קלות עם מכבש יחיד, שבהן העדיפות היא למהירות מרבית. MGN15 היא מעבר לנדרש עבור כל המדפסות, מלבד מדפסות בפורמט הגדול ביותר.
השוואת רמת הקושי בהתקנה
| מוצר | זמן | כלים נדרשים | רמת קושי | עדכון קושחה? |
|---|---|---|---|---|
| QIDI i-Fast Dual + Rail | 60-90 min | מפתחות אלן (כלולים), מברג פיליפס | בינונית | כן (קושחה למכבש כפול) |
| Trianglelab MGN12 | 45-60 min | מפתחות אלן, מפתח ברגים | בינונית | לא (מכני בלבד) |
| Hiwin MGN12H | 60-90 min | מפתחות אלן, תושבות בהתאמה אישית | קשה | לא |
| מסילת Bambu OEM | 30 דקות | מפתחות אלן | קלה | לא |
| ערכת Creality Ender-3 | 60 דקות | מפתחות אלן (כלולים) | בינונית | לא |
| FYSETC MGN12 | 45-60 min | מפתחות אלן, מפתח ברגים | בינונית | לא |
| Misumi SELBMN12 | 60-90 min | מפתחות אלן, תושבות בהתאמה אישית | קשה | לא |
| ערכת Annex K3 | 120 דקות ומעלה | ערכת כלים מלאה | קשה מאוד | אולי (עיצוב תנועה) |
ניתוח החזר השקעה: האם שדרוג למסילה ליניארית משתלם?
| גורם | עם גלגלי V | עם מסילה ליניארית | חיסכון/תועלת |
|---|---|---|---|
| זמן תחזוקה שנתי | 2–4 שעות (הידוק הגלגלים) | 0 שעות | נחסכו 2–4 שעות בשנה |
| גלגלי V חלופיים (שנתיים) | $20–40 | $0 | נחסכו $20–40 |
| הדפסות כושלות עקב הסטת שכבות | 5–10% מההדפסות | 1–2% מההדפסות | 3–8% יותר הדפסות מוצלחות |
| מהירות הדפסה (איכות) | 60–80 מ"מ לשנייה | 150–200 מ"מ לשנייה | מהיר פי 2–2.5 |
| איכות פני השטח | טבעות נראות לעין במהירות גבוהה | חלק בכל המהירויות | איכות טובה יותר |
| עלות השדרוג | $0 | $50–250 | השקעה חד-פעמית |
| תקופת החזר ההשקעה | — | 3–6 חודשים (נחסכו זמן וחומר הדפסה) | החזר השקעה חיובי |
טעויות נפוצות בהתקנת מסילות ליניאריות
- אי-יישור המסילה במקביל לגאנטרי: מסילה שאינה מיושרת גורמת להיתקעות ולבלאי מוקדם. השתמשו בשעון מדידה או בסרגל ישר כדי לוודא מקביליות.
- הידוק יתר של ברגי ההתקנה: הדבר עלול לכופף את המסילה ולגרום להיתקעות. יש להדק את הברגים בתבנית צולבת לפי המומנט הנדרש (בדרך כלל 2–3 ניוטון־מטר).
- שכחת מתיחת הרצועות מחדש: העגלה החדשה עשויה להיות בגובה שונה, ולכן ייתכן שיהיה צורך למתוח מחדש את הרצועות.
- אי־עדכון input shaping: מסילות ליניאריות משנות את פרופיל התהודה של המדפסת. יש להריץ מחדש את כיול ה-input shaping לאחר ההתקנה.
- שימוש בעגלה יחידה למכבשים כבדים: מכבשים כפולים זקוקים לעגלות כפולות לצורך יציבות. עגלה יחידה עלולה להתגמש.
- התעלמות משימון המסילה: מסילות ליניאריות מגיעות משומנות מראש, אך יש לשמן אותן מחדש מדי 6–12 חודשים בשמן מכונות קל.
- אי־בדיקת היסט ציר Z: העגלה החדשה עשויה לשנות את גובה הדיזה, ולכן יש לכייל מחדש את היסט ציר Z.
פסק דין סופי
#1 הטוב ביותר ל-QIDI i-Fast: QIDI i-Fast Dual Extruder + X-Axis Rail — $179.99
ה-QIDI i-Fast Dual Extruder עם X-Axis Rail הוא שדרוג המסילה הליניארית הטוב ביותר לבעלי i-Fast, משום שהוא כולל מסילה ליניארית MGN12 ומכבש כפול — שני שדרוגים במחיר של אחד. העגלות הכפולות מספקות יציבות מצוינת, התושבות שעברו עיבוד מראש מבטיחות יישור מושלם, וקושחת QIDI כוללת פרופילים מותאמים ל-input shaping. אם יש לכם i-Fast, זו הבחירה הברורה במקום הראשון — המסילה הליניארית לבדה הייתה עולה $79–129, כך שהמכבש הכפול עולה למעשה $120–170.
הבחירה האוניברסלית הטובה ביותר בתקציב מוגבל: Trianglelab MGN12 Universal Kit — $59.99
למשתמשים ב-Ender-3, ב-CR-10 או במדפסות בהתאמה אישית, ערכת Trianglelab MGN12 מציעה את האיזון הטוב ביותר בין מחיר לביצועים. במחיר של $59.99 היא מספקת דיוק של ±0.03 מ"מ, התקנה אוניברסלית ואיכות אמינה של Trianglelab. זו נקודת הכניסה הטובה ביותר למסילות ליניאריות עבור רוב המשתמשים.
הבחירה הטובה ביותר בפרימיום: Hiwin MGN12H — $89
למשתמשים שדורשים את הדיוק והאיכות הטובים ביותר, Hiwin היא תקן הזהב. ה-MGN12H מציעה דיוק של ±0.01 מ"מ, עמידות ברמה תעשייתית ויכולת נשיאת עומסים כבדים. היא עולה יותר, אך תחזיק מעמד יותר מ-10 שנים ללא תחזוקה.