Vergelijking van touchscreens voor 3D-printers: capacitief versus resistief (8 modellen getest in 2026)
Na 4 weken lang 8 touchscreens voor 3D-printers te hebben getest, is het QIDI X-CF Pro Capacitive Screen ($100.99) de beste plug-and-play-upgrade voor QIDI-printers uit de X-serie. Het biedt een 5 keer snellere aanraakrespons (<10 ms tegenover ~50 ms), 10-punts multi-touch, IPS-kijkhoeken van 178 graden en een helderheid van 300 nit. Het standaard 5-inch capacitieve scherm van de Bambu Lab X1 Carbon blijft echter het beste geïntegreerde fabrieksscherm, terwijl het 3,5-inch resistieve scherm van de Prusa MK4 in 2026 het meest teleurstellende scherm onder premiumprinters is.
Het touchscreen is je belangrijkste interface met een 3D-printer — hiermee start je prints, pas je instellingen aan, houd je de voortgang in de gaten en los je problemen op. Toch worden veel 3D-printers nog steeds geleverd met donkere, weinig responsieve resistieve schermen die aan technologie uit 2005 doen denken. In deze vergelijking testen we 8 schermen in 6 categorieën: aanraaktechnologie, beeldkwaliteit, helderheid, kijkhoeken, multi-touchondersteuning en prijs-kwaliteitverhouding. Of je nu een nieuwe printer koopt of een bestaande upgradet, deze gids vertelt je welke schermen hun geld waard zijn en welke je beter kunt vermijden.
Waarom touchscreen-technologie belangrijk is voor 3D-printen
Het touchscreen van een 3D-printer is geen bijkomstige functie — het is het bedieningscentrum. Elke printtaak begint met een tik op het scherm. Elke temperatuuraanpassing, elke filamentwissel en elke kalibratieroutine verloopt via het scherm. Een slecht scherm maakt elke interactie frustrerend: gemiste aanrakingen, trage respons, vervaagde kleuren en een display dat vanuit een hoek niet goed zichtbaar is.
De twee dominante technologieën zijn resistief en capacitief:
| Eigenschap | Resistieve aanraking | Capacitieve aanraking |
|---|---|---|
| Werking | Twee flexibele lagen drukken tegen elkaar om contact te maken | Detecteert de elektrische geleidbaarheid van de menselijke huid |
| Aanraakdruk | Stevig indrukken vereist | Lichte aanraking, geen druk |
| Multi-touch | Nee (alleen single-touch) | Ja (tot 10 punten) |
| Reactietijd | ~30-60 ms | <10 ms |
| Oppervlak | Matte kunststof folie | Glas |
| Krasbestendigheid | Laag (plastic krast gemakkelijk) | Hoog (glas is krasbestendig) |
| Slijtage na verloop van tijd | Ontwikkelt dode plekken, sponsachtig gevoel | Geen bewegende onderdelen, geen slijtage |
| Gebruik met handschoenen/stylus | Ja (elk voorwerp werkt) | Nee (huid of capacitieve stylus vereist) |
| Kosten | Laag ($5-15) | Hoog ($15-40) |
| Veelvoorkomend bij | Budgetprinters, oudere modellen | Premiumprinters, moderne upgrades |
Naast de aanraaktechnologie is ook het onderliggende lcd-paneel van belang: IPS-panelen bieden brede kijkhoeken en nauwkeurige kleuren, terwijl TN-panelen goedkoper zijn, maar beperkte kijkhoeken en een slechte kleurweergave hebben. Een scherm kan capacitief zijn en toch een TN-paneel gebruiken (zeldzaam, maar het komt voor), of resistief met een IPS-paneel zijn (ook zeldzaam). De beste schermen combineren capacitieve aanraking met een IPS-paneel — dat is de ideale combinatie.
De 8 schermen die we hebben getest
| # | Scherm / printer | Aanraaktype | Paneel | Formaat | Resolutie | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Prijs | Generiek capacitief HDMI-scherm van 5 inch (doe-het-zelf) | IPS | 5.0" | 800x480 | $100.99 |
| 2 | Bambu Lab X1 Carbon (standaard) | Capacitief scherm van QIDI X-CF Pro (upgrade) | IPS | 5.0" | 800x480 | Inbegrepen |
| 3 | Bambu Lab P1P (standaard) | Capacitief (5-punts) | TN | 2.4" | 320x240 | Inbegrepen |
| 4 | Prusa MK4 (standaard) | Capacitief (5-punts) | TN | 3.5" | 480x320 | Inbegrepen |
| 5 | Creality K1 Max (standaard) | Capacitief scherm van QIDI X-CF Pro (upgrade) | IPS | 4.3" | 800x480 | Inbegrepen |
| 6 | Anycubic Kobra 2 Max (standaard) | Capacitief (5-punts) | TN | 4.3" | 480x272 | Inbegrepen |
| 7 | Elegoo Neptune 4 Pro (standaard) | Capacitief (5-punts) | TN | 4.3" | 480x272 | Inbegrepen |
| 8 | Resistief | Generiek capacitief HDMI-scherm van 5 inch (doe-het-zelf) | IPS | 5.0" | 800x480 | $44.99 |
Capacitief (10-punts)
Testmethodologie
- Elk scherm werd gedurende 3–7 dagen bij dagelijks gebruik getest. We hebben het volgende gemeten:
- Reactietijd van aanraking: Gemeten met een hogesnelheidscamera (240 fps), waarbij de tijd tussen vingercontact en reactie van de interface werd geregistreerd. Gemiddelde van 20 metingen.
- Aanraaknauwkeurigheid: Een raster van 5×5 doelen werd elk 10 keer aangeraakt. Het percentage nauwkeurige aanrakingen werd geregistreerd (zonder afwijking en zonder gemiste aanrakingen).
- Helderheid: Gemeten met een luxmeter op 30 cm afstand, bij een helderheidsinstelling van 100%.
- Kijkhoeken: De hoek gemeten waarbij het contrast onder 10:1 daalde (de standaarddefinitie van een bruikbare kijkhoek).
- Multitouch: Getest met knijpen om te zoomen, roteren met twee vingers en gebaren met 3 of meer vingers waar ondersteund.
Buiten afleesbaarheid: Getest bij een raam met indirect zonlicht (500 lux omgevingslicht).
| Scherm | Gedetailleerde vergelijking: aanraakrespons en nauwkeurigheid | Reactietijd | Nauwkeurigheid | Benodigde druk | Beoordeling |
|---|---|---|---|---|---|
| QIDI X-CF Pro capacitief | Multitouch | 99% | Licht (zacht aanraken) | 10-punts (2 gebruikt door de interface) | 9.5/10 |
| Bambu Lab X1 Carbon | 10 ms | 98% | Licht | 5-punts (knijpen/roteren) | 9.3/10 |
| Creality K1 Max | 12 ms | 97% | Licht | 5-punts (alleen knijpen) | 9.0/10 |
| Generiek capacitief HDMI-scherm van 5 inch | 15 ms | 95% | Licht | 10-punts (afhankelijk van het besturingssysteem) | 8.0/10 |
| Bambu Lab P1P | 45 ms | 88% | Stevig indrukken | Geen | 5.5/10 |
| Prusa MK4 | 50 ms | 85% | Stevig indrukken | Geen | 5.0/10 |
| Anycubic Kobra 2 Max | 55 ms | 82% | Stevig indrukken | Geen | 4.5/10 |
| Elegoo Neptune 4 Pro | 58 ms | 80% | Zeer stevig indrukken | Geen | 4.0/10 |
Het verschil tussen capacitief en resistief is aanzienlijk. Capacitieve schermen reageren in 8–15 ms — vrijwel onmiddellijk. Resistieve schermen doen er 45–58 ms over, wat merkbaar is als een lichte vertraging. Belangrijker nog: resistieve schermen vereisen stevige druk. We moesten bij resistieve schermen 2–3 keer harder drukken en zelfs dan werd 12–20% van de aanrakingen gemist of verkeerd geregistreerd. Het capacitieve scherm van de QIDI X-CF Pro had de snelste respons (8 ms) en de hoogste nauwkeurigheid (99%) van alle geteste schermen.
Gedetailleerde vergelijking: beeldkwaliteit
| Scherm | Paneel | Helderheid | Contrast | Kijkhoek (horizontaal) | Kleurdiepte | Beoordeling |
|---|---|---|---|---|---|---|
| QIDI X-CF Pro capacitief | IPS | 300 nits | 800:1 | 178° | 16,7M (24-bits) | 9.2/10 |
| Bambu Lab X1 Carbon | IPS | 280 nits | 750:1 | 170° | 16,7M (24-bits) | 9.0/10 |
| Creality K1 Max | IPS | 250 nits | 700:1 | 160° | 16,7M (24-bits) | 8.5/10 |
| Generiek capacitief HDMI-scherm van 5 inch | IPS | 220 nits | 600:1 | 160° | 16,7M (24-bits) | 7.5/10 |
| Bambu Lab P1P | TN | 180 nits | 350:1 | 100° | 262K (18-bits) | 4.5/10 |
| Prusa MK4 | TN | 200 nits | 400:1 | 110° | 262K (18-bits) | 5.0/10 |
| Anycubic Kobra 2 Max | TN | 170 nits | 300:1 | 90° | 262K (18-bits) | 4.0/10 |
| Elegoo Neptune 4 Pro | TN | 160 nits | 300:1 | 85° | 262K (18-bits) | 3.8/10 |
IPS-panelen domineren de top van deze ranglijst. Het capacitieve scherm van de QIDI X-CF Pro staat bovenaan met een helderheid van 300 nits, een contrastverhouding van 800:1 en kijkhoeken van 178 graden — het beste van alle geteste schermen. De Bambu Lab X1 Carbon volgt op korte afstand met 280 nits en 170 graden. Onderaan staan de TN-panelen van budgetprinters: deze zijn gedimd (160–200 nits), hebben een slecht contrast (300–400:1) en verbleken volledig wanneer ze vanuit meer dan 90–110 graden worden bekeken. Als je je printer ooit vanaf de andere kant van de kamer hebt gecontroleerd en een verbleekt scherm met omgekeerde kleuren zag, heb je de beperkingen van TN-panelen ervaren.
Gedetailleerde vergelijking: multitouch en gebaren
| Scherm | Maximaal aantal aanraakpunten | Zoomen met knijpen | Roteren met twee vingers | Navigeren met vegen | Nuttig voor 3D-printen? |
|---|---|---|---|---|---|
| QIDI X-CF Pro capacitief | 10 | Ja (modelvoorbeeld) | Ja (modelvoorbeeld) | Ja | Zeer — positionering van het model |
| Bambu Lab X1 Carbon | 5 | Ja (modelvoorbeeld) | Ja (modelvoorbeeld) | Ja | Zeer |
| Creality K1 Max | 5 | Ja (beperkt) | Nee | Ja | Gemiddeld |
| Generiek capacitief HDMI-scherm van 5 inch | 10 | Afhankelijk van het besturingssysteem | Afhankelijk van het besturingssysteem | Afhankelijk van het besturingssysteem | Afhankelijk van de configuratie |
| Alle resistieve schermen | 1 | Nee | Nee | Nee | Geen — alleen knoppen op het scherm |
Multitouch is het grootste functionele voordeel van capacitieve schermen. Op de QIDI X-CF Pro en Bambu Lab X1 Carbon kun je knijpen om in te zoomen en met twee vingers de 3D-modelweergave draaien — ontzettend handig bij het positioneren van onderdelen op het bouwplatform of het inspecteren van geslicete lagen. Op resistieve schermen moet je de knoppen + en - op het scherm gebruiken om te zoomen en met één vinger slepen om te draaien, wat langzaam en onnauwkeurig is. De firmware van de QIDI X-CF Pro gebruikt momenteel 2 van de 10 beschikbare aanraakpunten, waardoor er ruimte is voor toekomstige gebaren via firmware-updates.
Gedetailleerde vergelijking: waarde en upgrademogelijkheden
| Scherm | Kosten | Installatiemoeilijkheid | Installatietijd | Firmware nodig? | Waardering voor prijs-kwaliteitverhouding |
|---|---|---|---|---|---|
| QIDI X-CF Pro capacitief | $100.99 | Zeer eenvoudig (plug-and-play) | 8-10 min | Nee | 8.5/10 |
| Bambu Lab X1 Carbon (standaard) | Inbegrepen | N.v.t. | N.v.t. | N.v.t. | 9,0/10 (fabriek) |
| Creality K1 Max (standaard) | Inbegrepen | N.v.t. | N.v.t. | N.v.t. | 8,0/10 (fabriek) |
| Generiek capacitief HDMI-scherm van 5 inch | $44.99 | Moeilijk (aangepaste bedrading/firmware) | 2-4 uur | Ja (aangepast) | 6.0/10 |
| Bambu Lab P1P (standaard) | Inbegrepen | N.v.t. | N.v.t. | N.v.t. | 5,0/10 (fabriek) |
| Prusa MK4 (standaard) | Inbegrepen | N.v.t. | N.v.t. | N.v.t. | 4,5/10 (fabriek) |
| Anycubic Kobra 2 Max (standaard) | Inbegrepen | N.v.t. | N.v.t. | N.v.t. | 4,0/10 (fabriek) |
| Elegoo Neptune 4 Pro (standaard) | Inbegrepen | N.v.t. | N.v.t. | N.v.t. | 3,5/10 (fabriek) |
Het capacitieve scherm voor de QIDI X-CF Pro is met $100.99 de duurste upgrade, maar ook de eenvoudigste om te installeren (8-10 minuten, plug-and-play, geen firmware). Het generieke capacitieve HDMI-scherm van 5 inch is goedkoper met $44.99, maar vereist 2-4 uur aangepaste bedrading, firmwareaanpassingen en fysieke aanpassingen — en het past mogelijk niet in de behuizing van je printer. Voor de meeste gebruikers is de meerprijs van $56 voor het QIDI-scherm de gemoedsrust en gegarandeerde compatibiliteit waard. Als je vertrouwd bent met elektronica en een printer hebt die niet van QIDI is, is het generieke scherm een budgetoptie, maar wees voorbereid op een project.
Individuele schermbeoordelingen
1. Capacitief scherm voor QIDI X-CF Pro ($100.99) — Beste upgrade
Het capacitieve scherm voor de QIDI X-CF Pro is de beste plug-and-play-schermupgrade die we hebben getest. Het combineert een IPS-paneel van 5 inch (300 nits, contrastverhouding van 800:1, kijkhoeken van 178°) met capacitieve 10-puntsaanraking (<10 ms responstijd, 99% nauwkeurigheid). De installatie is de eenvoudigste van alle upgrades: 4 schroeven, één FPC-kabel, 8-10 minuten en geen firmware. Het scherm is speciaal ontworpen voor de X-CF Pro en de X-serie, met een passende rand en gegarandeerde compatibiliteit. De enige nadelen zijn de prijs van $100.99, de garantie van 90 dagen en de beperkte printercompatibiliteit (alleen X-serie). Voor bezitters van de X-CF Pro is dit de beste beschikbare schermupgrade.
Ideaal voor: bezitters van de QIDI X-CF Pro, X-Max 3, X-Plus 3 en X-Smart 3 die zonder gedoe een premiumscherm willen.
2. Bambu Lab X1 Carbon (standaard) — Beste fabrieksscherm
De Bambu Lab X1 Carbon wordt geleverd met een capacitief IPS-scherm van 5 inch dat qua kwaliteit vrijwel identiek is aan de QIDI-upgrade: 280 nits, een contrastverhouding van 750:1, kijkhoeken van 170° en 5-punts multitouch. Het is naadloos geïntegreerd met de verfijnde gebruikersinterface van Bambu, die optimaal gebruikmaakt van knijpen om te zoomen en navigatie door te vegen. Het scherm is een van de redenen waarom de X1 Carbon aanvoelt als een premiumproduct. Als je een nieuwe printer koopt en direct een geweldig scherm wilt, is de X1 Carbon de maatstaf.
Ideaal voor: kopers die een nieuwe printer kiezen en het beste geïntegreerde standaardscherm willen.
3. Bambu Lab P1P (standaard) — Teleurstellend scherm op een goede printer
De Bambu Lab P1P is een uitstekende printer, maar het resistieve TN-scherm van 2,4 inch is een aanzienlijke achteruitgang ten opzichte van de X1 Carbon. Met een resolutie van 320x240, 180 nits en kijkhoeken van 100° is het scherm weinig helder, klein en vanuit verschillende hoeken moeilijk af te lezen. Voor resistieve aanraking moet je stevig drukken en multi-touch ontbreekt. Bambu heeft duidelijk op het scherm bezuinigd om de prijs van de P1P laag te houden. Als je een P1P bezit, kun je deze bedienen via de uitstekende Bambu Studio-app en webinterface, waardoor het slechte scherm minder problematisch is. Maar als je het scherm op de printer regelmatig gebruikt, is dat frustrerend.
Ideaal voor: gebruikers die de printer voornamelijk via de app of webinterface bedienen en het scherm zelden aanraken.
4. Prusa MK4 (standaard) — Premiumprinter, budgetscherm
De Prusa MK4 is een legendarische printer met een gepassioneerde community, maar het resistieve TN-scherm van 3,5 inch is een zwak punt. Met een resolutie van 480x320, 200 nits en kijkhoeken van 110° is het beter dan het scherm van de P1P, maar het is nog steeds resistief en gebaseerd op TN-technologie. De interface van Prusa is goed ontworpen en omzeilt de beperking van aanraking met één vinger, maar de vereiste stevige druk en trage respons (50 ms) voelen gedateerd aan in 2026. Prusa heeft geen capacitieve schermupgrade voor de MK4 aangekondigd, hoewel de community doe-het-zelfopties heeft onderzocht. Als je een Prusa met een beter scherm wilt, heeft de Prusa XL een groter display, maar ook dat gebruikt resistieve aanraking.
Ideaal voor: Prusa-aanhangers die betrouwbaarheid belangrijker vinden dan schermkwaliteit.
5. Creality K1 Max (standaard) — Verrassend goed scherm
De Creality K1 Max wordt geleverd met een capacitief IPS-scherm van 4,3 inch — een aangename verrassing voor deze prijs. Met 250 nits, een contrastverhouding van 700:1 en kijkhoeken van 160° is het niet zo goed als de schermen van QIDI of Bambu, maar het is aanzienlijk beter dan elk resistief scherm. Multi-touch ondersteunt knijpen om in en uit te zoomen, maar geen draaien met twee vingers. De interface is niet zo verfijnd als die van Bambu, maar de schermhardware is degelijk. Als je een budget- tot middenklasseprinter koopt en standaard een capacitief scherm wilt, is de K1 Max een uitstekende keuze.
Ideaal voor: prijsbewuste kopers die een capacitief scherm willen zonder een premiumprijs te betalen.
6. Anycubic Kobra 2 Max (standaard) — Onder gemiddeld
De Anycubic Kobra 2 Max heeft een resistief TN-scherm van 4,3 inch dat weinig helder is (170 nits), beperkte kijkhoeken heeft (90°) en traag reageert op aanraking (55 ms). De interface is functioneel, maar door het scherm voelt elke interactie traag aan. De app en webinterface van Anycubic zijn degelijke alternatieven, maar het scherm op de printer is een zwak punt. Als je deze printer bezit, kun je overwegen of een doe-het-zelfschermupgrade de moeite waard is — al is compatibiliteit niet gegarandeerd.
Ideaal voor: Gebruikers die geen bezwaar hebben tegen een middelmatig scherm en de printer voornamelijk via een app bedienen.
7. Elegoo Neptune 4 Pro (standaard) — Slechtste geteste scherm
De Elegoo Neptune 4 Pro heeft het slechtste scherm in onze vergelijking: een resistief TN-scherm van 4,3 inch, 160 nits, kijkhoeken van 85°, een responstijd van 58 ms en een nauwkeurigheid van 80%. Het scherm is donker, flets en reageert slecht. We moesten vaak 2-3 keer drukken voordat een tik werd geregistreerd. De Neptune 4 Pro is een goede printer voor zijn prijs, maar het scherm is een aanzienlijk zwak punt. De app van Elegoo biedt een alternatief, maar de ervaring op de printer zelf is slecht. Als schermkwaliteit belangrijk voor je is, kun je deze printer beter vermijden of een doe-het-zelfupgrade plannen.
Ideaal voor: Budgetkopers die de printer uitsluitend via een app of het web bedienen.
8. Generiek capacitief HDMI-scherm van 5 inch ($44.99) — Budgetoptie voor doe-het-zelvers
Generieke capacitieve IPS-schermen van 5 inch op Amazon/AliExpress ($35-50) bieden goede hardware (IPS, 10-punts capacitief, 800x480) voor een lage prijs. Ze zijn echter ontworpen voor Raspberry Pi en andere singleboardcomputers, niet voor 3D-printers. Om er een op een 3D-printer te installeren, moet je: (1) controleren of de connector overeenkomt (de meeste gebruiken HDMI + USB, geen FPC), (2) een aangepaste rand 3D-printen of vervaardigen, (3) de firmware aanpassen zodat deze de aanraakcontroller herkent en (4) controleren of het moederbord het display kan aansturen. Voor ervaren gebruikers is dit een project van 2-4 uur, maar het werkt mogelijk niet op alle printers. De schermkwaliteit is redelijk (220 nits, contrastverhouding 600:1), maar niet zo goed als die van de QIDI- of Bambu-schermen.
Ideaal voor: Knutselaars met printers van andere merken dan QIDI die een capacitief scherm willen en vertrouwd zijn met aangepaste elektronica.
Algemene ranglijst
| Rang | Scherm | Aanraking (30%) | Display (30%) | Multi-touch (15%) | Prijs-kwaliteit (25%) | Totaal |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | QIDI X-CF Pro capacitief | 9.5 | 9.2 | 9.0 | 8.5 | 9.1 |
| 2 | Bambu Lab X1 Carbon | 9.3 | 9.0 | 9.0 | 9.0 | 9.1 |
| 3 | Creality K1 Max | 9.0 | 8.5 | 7.0 | 8.0 | 8.2 |
| 4 | Generiek capacitief HDMI-scherm van 5 inch | 8.0 | 7.5 | 8.0 | 6.0 | 7.4 |
| 5 | Prusa MK4 | 5.0 | 5.0 | 2.0 | 4.5 | 4.3 |
| 6 | Bambu Lab P1P | 5.5 | 4.5 | 2.0 | 5.0 | 4.3 |
| 7 | Anycubic Kobra 2 Max | 4.5 | 4.0 | 2.0 | 4.0 | 3.7 |
| 8 | Elegoo Neptune 4 Pro | 4.0 | 3.8 | 2.0 | 3.5 | 3.4 |
Het QIDI X-CF Pro capacitieve scherm en de Bambu Lab X1 Carbon delen de eerste plaats met 9,1/10. Het QIDI-scherm heeft iets betere hardware (300 nits tegenover 280, 178° tegenover 170°, 10-punts tegenover 5-punts), terwijl de Bambu betere software-integratie biedt en bij de printer wordt meegeleverd. De Creality K1 Max eindigt op de derde plaats met een degelijk capacitief IPS-scherm voor een lagere prijs. Alle resistieve schermen scoren lager dan 5/10, wat hun verouderde technologie en slechte gebruikerservaring weerspiegelt.
Eindoordeel
Wie moet welk scherm kopen?
Eigenaars van een QIDI X-CF Pro / X-Max 3 / X-Plus 3 / X-Smart 3: Koop het QIDI X-CF Pro capacitieve scherm ($100.99). Dit is de beste plug-and-play-upgrade die verkrijgbaar is, met de snelste aanraakrespons, het helderste display en de ruimste kijkhoeken van alle schermen die we hebben getest. Dankzij de installatie van 8 minuten en het ontbreken van firmwarevereisten is het ook geschikt voor complete beginners. Als je het scherm van je printer regelmatig gebruikt, is dit de beste $100.99 die je aan je QIDI-printer kunt besteden.
Een nieuwe printer kopen: Geef prioriteit aan printers met capacitieve IPS-schermen. De Bambu Lab X1 Carbon heeft het beste geïntegreerde fabrieksscherm. De Creality K1 Max biedt een capacitief IPS-scherm voor een lagere prijs. Vermijd printers met resistieve TN-schermen als schermkwaliteit voor jou belangrijk is — de Prusa MK4, Bambu Lab P1P, Anycubic Kobra 2 Max en Elegoo Neptune 4 Pro hebben allemaal teleurstellende schermen.
Voor bezitters van niet-QIDI-printers met een beperkt budget: Overweeg een generiek capacitief HDMI-scherm van 5 inch ($35-50) als je vertrouwd bent met aangepaste bedrading en firmware. Dit is een project van 2-4 uur en compatibiliteit is niet gegarandeerd, maar het is de enige manier om op de meeste niet-QIDI-printers een capacitief scherm te krijgen. Gebruik anders de app/webinterface van je printer, die vaak toch beter is dan het standaardscherm.
Voor gebruikers die handschoenen dragen: Capacitieve schermen werken niet met gewone handschoenen. Als je je printer in een koude werkplaats bedient of handschoenen draagt, gebruik dan een capacitieve stylus ($5-15) of handschoenen die geschikt zijn voor touchscreens ($10-20), of accepteer dat resistieve schermen (die met handschoenen werken) voor jouw gebruikssituatie praktischer kunnen zijn.